Krakowa nie będzie w CNN

| |
  
Kraków nie pojawi się jednak w CNN International podczas „Polskiego tygodnia”. Miejsce naszego miasta zajęły Sopot, Hel i Poznań. Nie będzie nawet darmowych migawek z Rynku Głównego czy Kazimierza, które zajmą teraz m.in. materiały nakręcone w siedzibie producenta autobusów Solaris z podpoznańskiego Bolechowa oraz wielkopolskiej bazy lotniczej w Krzesinach, gdzie stacjonują myśliwce F-16.

Kraków jako jedyne z dużych polskich miast, którym zaproponowano ekskluzywną kampanię na antenie CNN International, nie zdecydował się na jej wykupienie i wyprodukowanie okolicznościowej reklamówki za okazyjną kwotę około 900 tys. zł.

Okazja była doskonała, bowiem stacja właśnie teraz, w drugim tygodniu października, nadaje program bezpośrednio z Warszawy w ramach cyklu "Eye on Poland" (liczne wywiady, reportaże, rozmowy, analizy - wszystko na temat Polski w kontekście tarczy antyrakietowej, sojuszu z USA, ruchu turystycznego, sytuacji politycznej, silnego złotego, lepszych wskaźników polskiej gospodarki od amerykańskiej).

Na mocne reklamowanie się w CNN postawiły władze Warszawy, Łodzi i Gdańska. Krakowa w kampanii w CNN International nie ma, bo miastu zabrakło na nią pieniędzy w budżecie, a ponadto biuro promocji miasta twierdzi, że w obliczu kryzysu ekonomicznego w USA, reklamy Krakowa nie zostałyby i tak zauważone.

08-10-2008
Nowoczensne projekty domĂłw