Ryanair zawiesza loty z Balic

| |
  

Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair zawieszają swoje loty z Krakowa na okres od 4 listopada do 19 grudnia. Swoją decyzję o zawieszeniu lotów irlandzki przewoźnik tłumaczy rosnącymi cenami paliwa oraz wysokimi cenami lotniska w Balicach. Ryanair prócz Krakowa zawiesza również loty w Rzeszowie oraz pięciu innych europejskich miastach.

Ryanair jest kolejnym tanim przewoźnikiem, który wycofuje się z Balic. Zrobiły to już niemieckie linie Germanwings, które przeniosły się do katowickich Pyrzowic.

Nieoficjalnie mówi się, że Ryanair nie wróci już do Krakowa i wybierze tańsze lotnisko w Pyrzowicach. Natomiast prezes Balic twierdzi, że tymczasowe zawieszenie lotów przez irlandzkiego przewoźnika to jedynie „chwyt marketingowy” mający na celu wymuszenie na lotnisku obniżenia opłat.Jeśli Ryanair nie wróci już do Krakowa jego miejsce zajmie rosnąca w siłę konkurencja - easyJet i Norwegian. Jednak zanim to nastąpi, na jakiś czas oferta Balic zubożeje, gdyż samoloty Ryanair latają z Krakowa do 10 europejskich portów, a w ubiegłym roku przewiozły najwięcej pasażerów spośród tanich linii lotniczych.

18-07-2008

 

Nowoczensne projekty domĂłw