Tramwajem wodnym do pracy?

| |
  

Mieszkańców Krakowa zmęczonych codziennymi korkami z pewnością ucieszą plany Krakowskiego Zarządu Komunalnego, który postanowił wykorzystać Wisłę w komunikacji miejskiej. Już w połowie przyszłego roku na rzece ma zostać uruchomiona komunikacja wodna – motorówki, łodzie i promy mogące zabrać na pokład od 25 do 125 pasażerów.

Do jesieni 2008 roku mają powstać pierwsze przystanki na wiślanej trasie. Na początku powstaną cztery: "Tyniec Klasztor", "Tor Kajakarstwa Górskiego Kolna", "Galeria Kazimierz" oraz "Most Kotlarski". W drugiej kolejności planowane są kolejne trzy przystanki: w Bodzowie (na wysokości ulic Widłakowej i Nierównej), przy moście Dębnickim od strony bulwaru Rodła oraz moście Grunwaldzkim, na bulwarze Wołyńskim.

Tramwaje wodne będą alternatywą również dla turystów podróżujących do klasztoru w Tyńcu, klasztoru na Bielanach, Nowej Huty, Niepołomic, a nawet Oświęcimia.

Kolejnym atutem wodnej komunikacji będzie ożywienie bulwarów wiślanych, na których zagospodarowanie krakowski magistrat ogłosił już konkurs. Wyniki poznamy w połowie czerwca.
Nowoczensne projekty domĂłw