Jet2 - nowe tanie linie lotnicze wchodzą do Polski

| |
  

Brytyjski przewoźnik Jet2 uruchomii 30 października nowe połączenia lotnicze pomiędzy Krakowem i Leeds oraz Newcastle w Wielkiej Brytanii. Jet2 to kolejny tani przewoźnik w Polsce. Dotychczas z polskich lotnisk korzystali: węgierski Wizz Air, irlandzki Ryanair, polskie linie Centralwings, słowacki Sky Europe, brytyjski easyJet, niemiecki Germanwings, norweski Norwegian Air Shuttle.

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie internetowej Jet2, loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu. Na trasie Kraków - Leeds samoloty będą kursować we wtorki i soboty, natomiast pomiędzy Krakowem, a Newcastle w poniedziałki i piątki.

"Rozpoczęcie lotów przez Jet2, a także duńskiego przewoźnika Sterling to efekt kontaktów nawiązanych podczas tegorocznych warszawskich targów linii lotniczych" - powiedział w czwartek Piotr Pietrzak, rzecznik Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice (MPL). Linie lotnicze Jet2 mają swoje bazy w takich miastach jak: Belfast, Newcastle, Manchester i Edynburg. Z nich to latają do ponad 30 miast w całej Europie przewożąc rocznie ponad 2,5 mln pasażerów. W tym celu wykorzystują Boeingi typu 737 i 757.

Źródło: PAP

Nowoczensne projekty domĂłw